Szponzorált tartalom
Az emberi test egy bonyolult testi, lelki, szellemi rendszer. Minden szint hat mindegyikre, ami a testi szinten különféle biokémiai folyamatokban mutatkozik meg.
Az idegállapot, az életmód és a táplálkozás is jelentős mértékben befolyásolja a rendszert és kihat arra, hogy valakinél megjelenik-e az inzulinrezisztencia. Ennek természetesen lehetnek genetikai okai is, de ebben az esetben még inkább oda kellene figyelni az életmódra és a táplálkozásra.
A finomított cukor és szénhidrát túlzott fogyasztása okozza első körben az inzulinrezisztencia megjelenését, tehát ezek az élelmiszerek jelentős csökkentése segíthet az állapot javításában. Gyakran a túlsúly és a fogyás képtelensége is jelezheti, hogy érdemes volna elvégezni a vizsgálatot.
Ez pedig hárompontos vércukorterhelés inzulinszint vizsgálatból állapítható meg, amit a betegbiztosító nem finanszíroz. Mégis érdemes elvégezni, hiszen ezzel minden kétséget kizárólag megállapítható az inzulinrezisztencia. Amennyiben ezt az állapotot figyelmen kívül hagyja bárki, könnyen 2. típusú cukorbetegséggel néz majd szembe.